تبلیغات
 در آمد اینترنتی ( PTC ) - بخش سوم _ بازکردن حساب در بانک جهانی بلاک چین

بخش سوم _ بازکردن حساب در بانک جهانی بلاک چین

1. معرفی

بلاک‌چین چیست؟

تکنولوژی بلاک‌چین را می‌توان بهترین اختراع بعد از اینترنت دانست، این تکنولوژی است که امکان حذف واسطه‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد.

بلاک‌چین در واقع عملکردی مشابه با پایگاه‌داده‌های سنتی(هم‌چون سیستم‌های بانکی) مسلما با کارایی بالاتر دارد که کلیه‌ی اکتیویتی‌ها و فعالیت‌ها را درون بلوک‌های خود به صورت کاملا امن حفظ می‌کند.


برای ادامه آموزش این بخش به ادامه مطلب زیر کلیک کنید


مرجع http://daramadsazan.ir


بیت‌کوین و بلاک‌چین: چه ارتباطی وجود دارد؟

مطمئنا شما هم نام بیت‌کوین را به دفعات بسیاری بیشتری از بلاک‌چین شنیده‌اید، اما بیت‌کوین تنها یکی از ۷۰۰برنامه‌ای است که از سیستم‌‌عامل بلاک‌چین استفاده می‌کنند، بیت‌کوین صرفا اولین و شناخته‌شده‌ترین آن‌هاست.

رابطه‌ی بین بلاک‌چین و بیت‌کوین چیزی شبیه به رابطه‌ی اینترنت است با ایمیل؛ یک سیستم دیجیتالی بزرگ که می‌توانید روی آن برنامه‌های خود را بسازید، ارز و مبادلات ارزی تنها یکی از آن‌هاست.

بلاک‌چین یک پایگاه داده‌ی غیرمتمرکز است که سوابق تراکنش‌ها هم‌چون معاملات دیجیتالی را در خود نگه می‌دارد. بنابراین با توسعه‌ی بلاک‌چین به جای بهره‌گیری از پایگاه داده‌ها‌ی سنتی(بانک‌ها، دولت‌ها و حسابداران) از یک پایگاه‌ داده‌ی توزیع شده که از طریق اینترنت هماهنگ می‌شود، استفاده خواهیم کرد.

هنگامی‌که یک معامله‌ی دیجیتالی انجام شد، اطلاعات آن معامله داخل یک بلوک محافظت شده و از طریق رمزنگاری با کلیه‌ی تراکنش‌هایی که در ۱۰ دقیقه‌ی گذشته اتفاق افتاده، گروه‌بندی شده و به کل شبکه فرستاده می‌شوند. براساس یک سری قوانین پیچیده‌ی ریاضیاتی، هر بلوک یک نسخه‌ی کامل از کل بلاک‌چین است که همین موضوع اعتماد به آن را به حداکثر میزان خود می‌رساند.

آیا بلاک‌چین اقتصاد، سیاست و قدرت جهانی را تغییر خواهد داد؟

بلاک‌چین فناوری است که وعده داده جهان را تغییر دهد، این تکنولوژی نه تنها اینترنت را به یک ابزار فوق‌العاده اثربخش تبدیل خواهد کرد، بلکه انقلابی در اقتصاد، سیاست و قدرت جهانی پدید خواهد آورد.

یک اقتصاد جدید جهانی که دیگر واسطه‌ها نقشی در آن نخواهند داشت. اقتصادی که در آن اعتماد نه توسط واسطه‌های مرکزی بلکه از طریق اجماع کدهای کامپیوتری پیچیده ایجاد می‌شوند.

یک سیاست جدید جهانی که همه‌ی فعالیت‌ها درون آن با کدهای پیچید‌ه‌ی کامپیوتری اجرا خواهند شد و فساد به راحتی افشا خواهد شد.

دن تپ‌اسکات یکی از اساتید دانشگاه کانادا که در حوزه‌ی بلاک‌چین فعالیت دارد معتقد است: تکنولوژی تاثیر بسیار گسترده‌ای بر جهان خواهد داشت و این تاثیر نه از طریق رسانه‌های اجتماعی، نه از طریق بزرگ داده‌ها، نه از طریق رباتیک و نه حتی با هوش مصنوعی ایجاد نخواهد شد. این تغییرات بزرگ تنها با بلاک‌چین به وجود خواهد آمد.

البته بلاک‌چین فراتر از انتقال پول و ارزهای دیجیتالی است. رای‌گیری‌های الکترونیکی، قراردادهای هوشمند، مدیریت پرونده سلامت بیمار از جمله کاربردهای بلاک‌چین هستند. علاوه بر این‌ها کلیه‌ی صنایعی که براساس واسطه‌ها از جمله بانکداری، بیمه، دانشگاه‌ها و بخش‌های دولتی فعالیت می‌کنند، عمیقا تغییر خواهند کرد. این امر منجر به از دست دادن شغل بسیاری از افراد و دگرگونی کامل این صنایع خواهد شد.

اما با وجود این آثار نامطلوب، حذف واسطه‌ها بیشتر منافع مثبت را به ارمغان خواهد آورد. به عنوان مثال، امکان تجارت آزاد برای افراد و شرکت‌ها به صورت آزاد فراهم خواهد شد، در واقع محدودیت‌هایی که موسساتی مثل بانک‌ها و یا دولت‌ها برای تجارت ایجاد می‌کردند، با این فناوری از بین خواهد رفت.

بلاک‌چین هم‌چنین هزینه‌های زیادی را که واسطه‌ها بر افراد و کسب‌وکارها تحمیل می‌کردند را نیز از بین خواهد برد.

وعده‌ی بزرگ‌تری که توسعه‌دهندگان بلاک‌چین می‌دهند، دموکراتیک کردن سیستم مالی جهانی است، یعنی دسترسی بهتر به سیستم‌های مالی و پرداخت و هم‌چنین جلوگیری از فساد و استثمار.

از بین تمام مزیت‌های بلاک‌چین، شاه‌کلید به Brock Pierce کارآفرین آمریکایی می‌رسد که گفت:

با بلاک‌چین، هر فردی که به تلفن همراه دسترسی داشته باشد، به سادگی قادر به استفاده از خدمات خواهد بود و این یعنی گسترش ۴ برابر بازار خدمات.

اثرات بلاک‌چین بر جامعه و اقتصاد جهانی بسیار قابل‌توجه خواهد بود، همه چیز حاکی از آن است که هنوز اول راهیم.

بسیاری از برنامه‌های هیجان‌انگیز و سیستم‌عامل‌ها هنوز اختراع نشده‌اند    مرجع   http://greatwish.ir 2.آموزش ساختن حساب

رای افتتاح حساب بیتکوین ( bitcoin ) چند سایت‌ و نرم‌افزار وجود دارد. ما برای افتتاح حساب یا همان ایجاد کیف پول بیت‌کوین، سایت معتبر Blockchain.com را توصیه می‌کنیم. در صورتی که در مورد بیت‌کوین اطلاعات کمی دارید می‌توانید 

روش افتتاح کیف پول بیت‌کوین در سایت معروف Blockchain

۱ – برای شروع ثبت نام و ساخت کیف پول بیتکوین اینجا کلیک کنید

سایت بلاک چین

۲ – پس از ورود به سایت blockchain.info و بخش wallet روی دکمه sign up کلیک نمایید

فرمی مانند فرم در تصویر زیر خواهید دید که باید ایمیل و رمز عبور را وارد نمایید.

پس از کلیک روی دکمه continue یک پیغام با عنوان wallet created with identifier در کنار صفحه به شما نمایش داده می‌شود. این عبارت تصادفی که شامل اعداد و حروف و خط فاصله هستند با نام identifier شناخته می‌شوند و نباید آنرا در اختیار کسی قرار دهید (در تصویر زیر به دلیل اینکه هیچ بیت کوینی در آدرس وجود ندارد identifier را مخفی یا پاک نکردم)

 

روش ساخت کیف پول بیت کوین

این identifier را در جایی مطمئن ذخیره کنید، البته به دلیل اینکه به سرعت از صفحه محو می‌شود شاید برایتان ذخیره سخت باشد اما نگران نباشید، زیرا identifier به ایمیل شما نیز ارسال می‌شود

۳ – در ایمیل تان یک ایمیل شبیه این مورد دریافت خواهید کرد . برای تایید ایمیل‌تان باید روی گزینه YES, THIS IS MY EMAIL کلیک کنید

ایمیل تایید بلاک چین

 

۴ – اما در سایت بعد از اینکه عضو شدید فورا به صفحه اکانت یا حساب کاربری‌تان هدایت می‌شوید و صفحه‌ای شبیه تصویر زیر برای شما باز می‌شود

 

صفحه اصلی کیف پول بیت کوین

پنجره پاپ آپی که باز شده را با کلیک روی Get started ببندید

بخش‌های مختلف حساب کاربری در تصویر زیر مشخص شده است

 

حساب بیت کوین

How To Get Free Bitcoin And Bitcoin Bonus: Complete Guide

روش ارسال بیت کوین به دیگران

 

برای ارسال بیت کوین ( Bitcoin ) به شخصی دیگر باید آدرس کیف پول بیت کوین (bitcoin wallet address) او را داشته باشید. برای انجام عملیات ارسال روی دکمه Send در حساب کاربری تان کلیک می کنید تا پنجره ای مطابق شکل زیر باز شود

 

ارسال بیت کوین

در گزینه currency انتخاب میکنید که قصد دارید بیت کوین بفرستید یا اتریوم (اتریوم یک نوع ارز دیجیتال مانند بیت کوین است و در کیف پول تان بصورت جداگانه نگهداری می‌شود و ربطی به بیت‌کوین ندارد)

در فیلد To آدرس کیف پول گیرنده بیت کوین را وارد میکنید

در فیلد Amount مقدار بیت کوین که قصد دارید ارسال کنید را وارد میکنید . در فیلد BTC میتوانید دقیقا مبلغ را به بیت کوین بفرستید و در سمت USD میتوانید مبلغ دلاری بیت کوین را وارد کنید تا معادل آن مبلغ، بیت کوین ارسال شود. مثلا اگر می‌خواهید ۲۰۰ دلار بیت‌کوین به شخصی بفرستید و می‌خواهید بصورت اتوماتیک میزان بیت‌کوین ارسالی به اندازه ۲۰۰ دلار باشد، کافیست در فیلد USD عدد ۲۰۰ را وارد نمایید (عبارت USD مخفف دلار آمریکاست و BTC مخفف بیت کوین است)

در فیلد Description نیز یک توضیح برای خودتان و گیرنده می‌نویسید. این توضیح برای همه قابل رویت است بنابراین نباید در آن اطلاعات مهم وارد کنید.

در گزینه Transaction Fee باید کارمزد ارسال بیت کوین را مشخص کنید، بهتر است اگر عجله ای ندارید آنرا روی Regular قرار دهید و اگر عجله دارید گزینه را به Priority تغییر دهید.

با کلیک روی گزینه Continue به صفحه تایید می‌روید که کیف پول شما، کیف پول مقصد و مبلغ را نشان می‌دهید و می‌توانید ارسال را با کلیک روی دکمه Send تایید کنید

کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین نسبت به سایر سیستم‌های مالی بسیار پایین است. انتقال بیت‌کوین به حساب دیگر یا پرداخت با بیت‌کوین، معمولا زیر ۱۰ دقیقه تایید می‌شود اما در صورتی که شبکه بیت‌کوین شلوغ باشد ممکن این تا ساعت‌ها نیز طول بکشد. (این امر نادر است)

 

روش ارسال بیت کوین

 

 

روش دریافت بیت کوین

برای دریافت بیت کوین باید آدرس کیف پول بیتکوین‌تان را به شخصی که قصد دارد برای شما بیت کوین بفرستد بدهید. این آدرس با کلیک روی دکمه Request در حساب کاربری تان به شما نشان داده می شود و چیزی شبیه این آدرس است : ۱JuiBEg1ndPZAvs5jkwfqMCXevy1kv1b4Z

 

آدرس بیت کوین برای دریافت

 

همانطور که در تصویر فوق می‌بینید آدرس بیت کوین برای دریافت، در زیر عبارت Copy & Share Address قرار دارد

شما با کلیک روی عبارت View QR Code می‌توانید تصویر QR code مخصوص کیف پول را دریافت کنید و در جای مناسب قرار دهید تا افراد بتوانند با اسکن کردن آن QR code به شما بیت کوین بفرستند (اگر نمی‌دانید Qr code چیست  مثلا QR Code را می توان چاپ کرد یا در سایت و وبلاگ انتشار داد

در صورتی که می‌خواهید یک لینک برای درخواست بیت کوین داشته باشید و آن لینک  را به افراد بدهید تا راحت و سریع بتوانند برای شما بیت کوین را به مقدار مشخص شده بفرستند، در فیلد Enter amount مقدار بیت کوین یا معادل دلاری آنرا وارد کنید و پس از وارد کردن توضیح در کادر Description روی دکمه Next کلیک نمایید. به این ترتیب یک لینک مانند لینک زیر به شما داده می‌شود

 

کپی لینک پرداخت

 

هر زمان لینک فوق را به شخصی بفرستید، صفحه ای مانند صفحه زیر به شخص مورد نظر نشان داده می‌شود و می‌تواند بیت کوین را به شما ارسال کند.

 

لینک بلاک چین

 

چه مواقعی آدرس کیف پول بیت کوین را بدهیم و چه مواقعی لینک پرداخت بیت کوین بسازیم؟

در صورتی که در سایتی کسب درآمد می کنید و سایت به بیت کوین پرداخت دارد باید آدرس کیف پول بیت کوین را بدهید

در صورتی که قصد دارید مبلغ معین و خاصی بیت کوین از شخصی بگیرید، بهتر است لینک پرداخت را مطابق توضیحات بسازید و به شخص بفرستید

چگونه بیت کوین بدست آوریم؟

روش‌های بسیار زیادی برای بدست آوردن بیت کوین وجود دارد، قبلا استخراج بیت کوین به صرفه بود ولی الان دیگر به دلیل افزایش سختی، صرفه اقتصادی ندارد. سایت‌های دریافت بیت‌کوین رایگان برای دریافت اولین مقادیر بیت‌کوین مناسب است تا بیشتر با روش کار این ارز آشنا شوید.


چگونه از بیت کوین‌مان محافظت کنیم؟

بیت کوین‌های زیادی توسط هکرها به سرقت می‌رود. محافظت از بیت کوین بحث بسیار گسترده ای است. اما در خصوص سایت blockchain.info اگر این موارد را رعایت کنید تا حد زیادی بیت کوین شما از دسترس هکرها حفظ خواهد شد.

ابتدا در منوی کناری حساب کاربری تان در blockchain.info وارد بخش SECURITY CENTER شوید

مطابق تصویر زیر، ۳ سطح (Level) امنیت در سایت قابل انجام است.

حفاظت از بیت کوین

سطح ۱

Verify Email : تایید ایمیل با کلیک روی لینک تایید در ایمیل تان انجام می‌شود

Backup Recovery Phrase : چند کلمه معنادار انگلیسی به طور تصادفی به شما نمایش داده می‌شود که باید آنها را در جایی امنی یادداشت کنید. از این کلمات می‌توانید برای بازیابی کیف پول و بازیابی رمز عبور استفاده کنید

Create Password Hint : راهنمای به یادآوری پسورد است.

سطح ۲

Mobile Linked : اینکار با نصب اپلیکیشن اندروید یا IOS کیف پول روی موبایل انجام می‌شود. پس از نصب اپلیکیشن، می‌توانید یک کد را در همان بخش Scan کنید تا در موبایل‌تان نیز کیف پول بیت کوین را داشته باشید

 Enable Two Step : با فعال کردن این گزینه، در هر بار تلاش برای ورود، یک پسورد دوم نیز از شما خواسته می‌شود. این پسورد به ایمیلی که در ابتدا وارد کردید ارسال می گردد

سطح ۳

Tor Blocked : در این سطح با مسدود کردن ترافیک‌هایی که از شبکه TOR می آید به افزایش امنیت کیف پول بیت کوین می افزایید.                             
طبقه بندی: بخش سوم _ بازکردن حساب در بانک جهانی بلاک چین،
برچسب ها: بازکردن حساب در بانک جهانی بلاک چین، بلاک چین، بیت‌کوین، Blockchain، روش افتتاح کیف پول بیت‌کوین در سایت معروف Blockchain، روش دریافت بیت کوین،

تاریخ : یکشنبه 16 مهر 1396 | 04:56 ب.ظ | نویسنده : آرش | نظرات


  • paper | بک لینک رپورتاژ | فروش بک لینک
  • sales Reportazh | بک لینک با کیفیت